17-18.7.  ~  Rekonstrukce blogu.

Japonci-Lidé a Národ

28. srpna 2009 v 10:07 | Little Vampi Himi-chan ~Nyappy
na japonsko.orbion jsem našla zajímavý článek o Japoncích.Protože mi to přijde pěkné,lupnu to sem ^____^ (obrázek je z DeviArtu)
O Japoncích je nutno podotknout, že jsou velmi zdvořilý národ. Umí se hodně kontrolovat a to především na veřejnosti.

Záchvaty smíchu, vzteku či pláče na ulicích ani v dopravě nespatříte. Mají respekt jeden pro druhého a to i co se týče partnerství. Na veřejnosti se páry příliš neobjímají, natož aby si dali třeba pusu. Proto se snažte i vy neprojevovat svoje city a emoce na veřejnosti.
Při seznamování si nepodávají ruce, ale zdvořile se uklánějí se sepjatými dlaněmi. Úklon používají i při děkování či výrazu úcty jeden ke druhému. A co se děkování týče, děkují pořád a za vše.
Japonci také nikdy na ulici neodhodí jediný papírek či žvýkačku na zem.
V dopravních prostředcích nejedí ani se hlasitě neprojevují. Snaží se neustále se vším vycházet vstříc jeden druhému. Japonci také neustále někam telefonují nebo jsou na svých laptopech, a to i cestou metrem, když jedou do práce. Buď pracují, nebo si čtou. Zřejmě ta jejich přepracovanost způsobuje to, že neustále někde spí. Stačí chvilka a všichni usnou jako Šípková Růženka.
Spousta Japonců také chodí extravagantně oblékaných a učesaných.(viz.Harajuku fashion)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maul Maul | Web | 28. srpna 2009 v 13:04 | Reagovat

Co já vím, tak Harajuku jsou jenom v Tokiu,ale ještě jsem neměla šanci si to ověřit.  :D Akorát si nedovadu představit Japonce, jak přijede do ČR a zjístí, že to, co bylo v Japonsku samozřejmé, je tady něco jako sci-fi. Jednou mi kamarádka povídala, že kvůli minutovému spoždění vlaku v Tokiu byla v rozhlase tří minutová omluva. Jiný kraj, jiný mrav. :D

2 Naru-Chan Naru-Chan | Web | 28. srpna 2009 v 16:23 | Reagovat

Lituju Japonců, kteří přijedou do Česka. To je něco jako nebe a peklo, proboha. Neříkám, že jsem tohle už někde neslyšela a tak, ale vážně, v Japonsku všichni zdvořilí, čestní a milí, a co máš tady ? Tady ti místo slušné omluvy řeknou lidi jenom sorry nebo vůbec nic, klidně tě oberou v autobuse o prachy a ještě se chechtají jenom když někomu omylem něco spadne. Vážně krásnej národ to tu máme, ráj na zemi --" banda rýpavých idiotů, to jsme :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama